PŘEDNÁŠKY A PUBLIKACE

Pravidelně se věnuji přednáškové činnosti na odborných konferencích i pro širokou veřejnost. Na vaše přání připravím seminář či přednášku  "na míru".

11/12/2017

Strava profi sportovců

8/12/2017

Blížící se Vánoce lze vytušit nejen podle četnosti nejrůznějších trhů, ale třeba také tím, že v areálu Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích proběhl tradiční seminář pořádaný Zdravotní komisí FAČR pro lékaře z klubů HET ligy, Fortuna národní ligy a reprezentačních výběrů všech věkových kategorií.

Please reload

PUBLIKACE

BABABOOK

Proč přibírám? Pomůže mi cvičení nebo změna jídelníčku? Jsem vůbec hezká? Jak se nalíčit, učesat a obléct, aby mi to slušelo? a proč mi nikdo nerozumí? A co mám dělat, aby se to změnilo? Co se mi děje s tělem a jak to mají kluci? A jaké to bude, až "to" budu dělat poprvé…? Na tyto a spousty dalších otázek, které řeší každá dospívající dívka, najdeš odpovědi uvnitř knihy, kterou právě držíš v ruce. Nechybí v ní ani spousta barevných ilustrací a hlavně tipů na to, aby ses také v tomto životním období cítila krásná, chytrá a hlavně fajn na těle i duši. 

Magdalena Valášková, Radka Sobotková, Pavel Suchánek, Jitka Tomešová

Zdravým vařením proti rakovině

V knize Zdravým vařením proti rakovině autoři Richard Béliveau a Denis Gingras přinášejí nejnovější poznatky z oblasti výživy a rakoviny. Čtenáři zde najdou další druhy potravin obsahující protirakovinové fytochemické látky a řadu nových údajů o vlivech zánětů a obezity na rozvoj rakoviny.

Richard Béliveau, PH.D., Denis Gingras, PH.D. (odborná revize RNDr. Pavel Suchánek)

Kuchařka pro nemocné psychózou

V naší kuchařce nejdete recepty na tělesnou a duševní pohodu i postupy jak překonat překážky na cestě ke zdravému životnímu stylu. A samozřejmě také recepty na zdravá jídla na celý měsíc. Recepty jsou vybrány tak, aby podle nich uvařil i úplný začátečník, a doplňuje je řada fotografií, kulinářských zajímavostí a užitečných rad. Byli bychom rádi, kdyby se díky této kuchařce stalo vaření vaší každodenní radostí i způsobem, jak trénovat mozek a zlepši svou psychickou kondici.

Doc. MUDr. Lucie Bankovská Motlová, Ph.D., As.MUDr. Eva Kitzlerová, Ph.D., Bc. Hana Mudrová, DiS, RNDr. Pavel Suchánek

Víte, co máte na talíři?

Měli bychom všichni zpozornět: v posledním desetiletí se sice náš zdravotní stav v průměru zlepšil, což do značné míry jistě souvisí s ozdravením jídelníčku, leč poslední měření z let 2000 a 2001 prozradila: tento pozitivní trend ustal! Řečeno přesněji: naše hmotnost se opět zvyšuje, škodlivého cholesterolu nám v krvi přibývá a zastavil se pokles krevního tlaku. Straší nás obezita a přibývá cukrovky.

RNDr. Pavel Suchánek

Obézní pacient v interdisciplinárním pohledu

Leoš Středa vedoucí autorského kolektiv

Obezita - příčiny, typy, rizika, prevence a léčba

doc. MUDr. Věra Adámková, CSc. a autorský kolektiv

Zdravá výživa pro každý den

Snad každý z nás ocení zbrusu novou knihu, která vychází ze zkušenosti a praxe těch nejlepších českých odborníků na výživu. Ti všichni se snaží vyvrátit nepodložené mýty o výživě, které se v české společnosti objevují, a uvádí přehled nejzávažnějších rizik a chyb, jichž se ve stravování dopouštíme. Dozvíte se, jak by měly vypadat zásady správného stravování dospělé populace a kromě jiného se dočtete také neocenitelné informace o redukčních dietách či specifika stravování dětí, seniorů nebo sportovců. Poznejte, jak moc se ovlivňují léky a potraviny a jak bojovat s aterosklerózou.

Jan Piťha, Rudolf Poledne a autorský kolektiv

140 otázek a odpovědí o výživě a potravinách

Občanské sdružení Fórum zdravé výživy bylo založeno v červnu 1994. Od samého počátku je hlavním cílem jeho činnosti vzdělávání a osvěta veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu, poskytování poradenských služeb a usnadnění orientace v nabídce potravin a nápojů. Členy občanského sdružení jsou odborníci z oblasti výživy, technologie potravin, nutriřního a pohybového poradenství, interní medicíny, kadriologie, gastroenterologie a pediatrie se zaměřením na obezitu. 

Jan Piťha (e.) a Fórum zdravé výživy

Please reload